Casa de discuri cele mai ieftine

La 1 ianuarie 2015 au intrat în vigoare și alte reglementări care extind foarte mult domeniul de activitate al persoanelor care desfășoară activități economice, care vor fi supuse înregistrării obligatorii la casa de bani fiscală a bnet hack. Din ultimul sens, multe femei vor trebui să cumpere un registru de numerar. Din păcate, există o mică cheltuială. Deoarece vânzătorii de case de marcat știu că fără un motiv pentru preț, vor exista cumpărători, de fapt nu vor limita prețurile. Aceasta, prin urmare, caracterizează costurile ridicate pentru un investitor care achiziționează un registru de numerar. Știți, totuși, că antreprenorii pot fi împărțiți în costul cumpărării unui registru de numerar pentru prima dată?

XG-55

Potrivit art. 111 par. 4 persoane care înregistrează achiziția și sumele datorate la taxă la casa de marcat pot deduce din impozit costurile aferente achiziționării fiecărui fond financiar în valoare de 90% din valoarea sa, dar nu mai mult de 700 PLN.Ce ar trebui făcut pentru a obține rambursarea costurilor de achiziție ale casei de marcat? Contribuabilul în sensul contemporan trebuie să depună o cerere scrisă în care să informeze despre valoarea registrelor de numerar achiziționate. Acestea sunt adunate la conducerea biroului fiscal competent. Trebuie să fie pregătită înainte de a începe înregistrarea bunurilor vândute cu suma pe care o menționează. Amintiți-vă că, dacă depășim acest titlu, nu vom primi o rambursare, merită să avem o privire la timp. Să adăugăm și faptul că, dacă suntem doar un singur registru fiscal, nu avem nevoie să apară pe un formular special - este suficient să îl pregătim pe formularul privind locul de instalare a casei de marcat. Așadar, fii pregătit să fii evident, dar merită să reții că baza pentru restituirea pentru cumpărarea unui casier va fi o chitanță (sau alt simbol de cumpărare. Să-l lăsăm.Cum indică problema rambursării achiziției unui fond financiar în cazul contribuabililor care plătesc TVA? Să subliniem faptul că contribuabilii care plătesc TVA pot să achite achiziționarea de case de marcat numai în contractele de TVA pentru perioada în care au început vânzările înregistrate la casa de marcat. Plătitorul de TVA, la decontarea într-un sistem lunar, poate ajunge la 25% (deși nu mai mult de 175 PLN de taxe rambursate în cont, sub forma unui excedent de impozit plătit peste scadență. Într-o situație similară, un plătitor de TVA care plătește într-un sistem trimestrial poate crea până la 50% din suma care urmează să fie tranzacționată, însă nu poate depăși 350 PLN.